warsztatON

 

Z nami możesz być kim zechcesz!

W ramach projektu WarsztatON. Włącz kreatywność zapraszamy do aktywnego spędzania czasu w przestrzeni internetowej!

 

 

Organizujemy zajęcia artystyczne, przyrodnicze, anatomiczne, designerskie, podróżnicze i mitologiczne, czyli takie które przeniosą uczestników do strefy pełnej wiedzy, ciekawostek, sztuki oraz tajemnic! Poruszymy tematy ważne i aktualne, ale także historyczne – takie, które pozwolą odkryć sekrety naszych przodków. Znajdzie się również coś dla amatorów plastyki czy biologii! Chętnie stworzymy również dodatkowe warsztaty tematyczne, odpowiadające pasjom i zainteresowaniom uczestników!

Na każdych zajęciach będą odbywać się ćwiczenia ruchowe, które pozwolą na chwilę rozprostować kości, energicznie poskakać i pozwolić na rozluźnienie przed kreatywną pracą!

    

Warsztaty z cyklu:     

bądź artystą

Artystyczna strefa dla dzieci, gdzie wraz z najmłodszymi będziemy odkrywać sztukę w praktyce, poszukiwać nowych rozwiązań, rozwijać swoją kreatywność i świetnie się bawić! Na pewno niejedno z dzieł wykonanych na zajęciach będzie mogło ozdobić ściany naszych domów, ponieważ zamienimy się w małych projektantów, konstruktorów, rysowników i malarzy!

     

bądź przyrodnikiem

Ahoj przyrodo! W tej strefie będziemy poznawać wyjątkowość przyrody czyli tropić nietoperza, żubra, bielika, a także przejdziemy śladem wygasłych wulkanów! Porozmawiamy o parkach narodowych, kryjących w sobie piękno, które cieszy oczy i uszy!

     

bądż odkrywcą anatomii

Co nam burczy w brzuchu, a co sprawia, że przykładając dłoń do serca czujemy jego bicie? Jakie są sekrety kości i właściwie co z tym oddychaniem? Na te i wiele innych nurtujących pytań, uzyskamy odpowiedź i uwierzcie – będzie to nie lada zaskoczenie! Tematy związane z ciałem i funkcjonowaniem organizmu są istotne, ale przede wszystkim bardzo ciekawe! Ciało ludzkie skrywa wiele sekretów, odkryjmy je wspólnie!

     

bądź ekologiem

Z ekologią za pan brat! Uważamy, że po naszych zajęciach ekologicznych, takich słów użyje każdy ich uczestnik! Pokażemy Wam jak w ciekawy i kreatywny sposób wykorzystywać przedmioty, które w innych okolicznościach trafiłyby do śmieci, zastanowimy się jak pokonać smog, a także zabawimy się w detektywów, aby poznać sekrety recyklingu!

     

bądź designerem

Podczas warsztatów poznamy wielu wybitnych, awangardowych artystów: malarzy, rzeźbiarzy, projektantów mody. Inspirując się ich pracami, będziemy wykonywać ciekawe przedmioty, makiety, a nawet buty przyszłości. Te zajęcia to wyjątkowa gratka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają tworzyć prace plastyczne i projektować jednocześnie.

     

bądź podróżnikiem

Zapraszamy na zajęcia z cyklu „Warsztaty dookoła świata”, które zaprowadzą nas do dumnej wieży Eiffle’a, pysznych serów i paryskiego szyku. Spotkamy tam braci Lumiere, konstruktorów magicznej latarni, czyli kinematografu. Dlaczego? Ponieważ dali oni światu niezwykły prezent – kino. A kino, to nie tylko rozrywka, to nasze marzenia przełożone na język obrazu i dźwięku. Wybierzemy się też do krain zamków, owiec, elfów i spowitych mgłą wierzchołków gór, do najstarszej księgarni świata, a także na plaże zachwycające złocistością piasków i błękitem nieba.

     

bądź etnografem

Te warsztaty przybliżą tematy tajemnicze, ale również bardzo interesujące. Wraz z Bajczychą poznamy mitologię słowiańską, wybierzemy się na przepiękne Bałkany, by kolejnym razem polecieć na smoku prosto do Chin. Zobaczymy również drzewo życia oraz poszukamy zagubionego oka Boga Re i magicznego totemu. Będą to baśniowe chwile, pełne ciekawostek i etnograficznych opowieści!

 

Patronat medialny:

www.blizejprzedszkola.pl

 

 

www.kidsinkrakow.pl

 

 

 

 

nalekcje.pl

 

 

 

 

 

Partnerzy:

www.wiezawidokowa.pl

 

 

 

www.facebook.com/KojeCialo/

 

 

 

 

 

Nasze trenerki:

Alicja Karczmarska – Strzebońska – artysta plastyk, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, gier komputerowych, projektantka kostiumów oraz rekwizytów teatralnych. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty plastyczne, podczas których wraz z dziećmi przenosi się do niezwykłego królestwa sztuki. Uczestnicy zajęć zamieniają się w młodych artystów – konstruktorów, malarzy, rzeźbiarzy czy designerów. Szkoli nauczycieli, prowadzi zajęcia w krakowskich centrach kultury, czaruje uśmiechem podczas spotkań z dziećmi, gdzie opowiada o swojej pasji jaką jest ilustrowanie książek. Spod jej pędzla wyszły ilustracje do serii książek o dobrej czarownicy ( m.in.: Czarownica i kot, Czarownica i ryba), Podróży pościelotem oraz wielu innych bajek.

Anna Machacz – anna.machacz.eu – architekt edukacji, autorka bajek dla dzieci, pedagog, trener. Od wielu lat zajmuje się organizacją i koordynacją projektów, wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych oraz konferencji dla nauczycieli. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci. Uważa, że najpiękniejsze w tej pracy jest bycie blisko dzieci, gdy odkrywają świat i zadają setki pytań. Spacer z nimi po krętych ścieżkach teatru, literatury, sztuki, nauki to niezwykła wyprawa, która pozwala przekraczać granice wyobraźni, czego nam – dorosłym – tak bardzo brakuje! Przeprowadziła setki warsztatów, widziała tysiące dzieciaków i dziś wie, że najlepszym wynagrodzeniem jest ich radość!

Aleksandra Głusek – z wykształcenia polonistka, z zamiłowania i pasji artystka. Maluje, robi kolaże i tworzy artystyczną przestrzeń do nauki i zabawy. Uwielbia prowadzić zajęcia z dziećmi, podczas których nieustająco powtarza, że pomysły, które mogą wydawać się najbardziej szalone, są tak naprawdę najlepsze i mogą mieć niesamowite efekty. Bardzo otwarta, podczas warsztatów bez problemu tarza się po podłodze i odgrywa z dzieciakami różne scenki, ponieważ aktorstwo jest jej kolejną ogromną pasją. Z zaangażowaniem łączy sztuki plastyczne z nauką, aby pokazać, że sztukę można odnaleźć wszędzie.

 

Magdalena Krzysik – fizjoterapeutka, lingwistka, współzałożycielka i aktywny członek stowarzyszenia działającego na rzecz edukacji nieformalnej Stowarzyszenie Sprężyna, a przede wszystkim miłośniczka ruchu. Potrafi wyjaśnić, jak rozciąganie mięśni wpływa na możliwości uczenia się i na poczekaniu zrobić model kręgosłupa z makaronu. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i jest specjalistką od wymyślania zabaw ruchowych i wplatania ich w zajęcia najróżniejszej treści – przeważnie robi fikołki i turla się razem z dziećmi. Współautorka bajki „Podróże pościelotem”.

 

 

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych Spółka z .o.o.

Cegielniana 18/30, 30-404 Kraków

NIP: 679 312 12 78