warsztatON

 

Oferujemy:

wycieczki etnograficzne i szaleństwa artystyczne,

aktywne czytanie i radosne turlanie,

słów łamanie i w głąb ciała podróżowanie.


Zapraszamy na DWA TURNUSY!

Turnus pierwszy: 4-8 stycznia 2021 r.

Turnus drugi: 11-15 stycznia 2021 r.

Warunkiem uruchomienia zajęć będzie zgromadzenie 10 osób.

Cena za turnus: 365 pln 

Niespodzianka!

Dla wszystkich, którzy zapiszą się do 26 grudnia przygotowaliśmy prezenty! Otrzymają Państwo książkę „Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” z autografami autorów, a także drugą jej część czyli „Powrót na Wielką Górę”, której premiera planowana jest na wiosnę 2021.


Codziennik: 

9.00     Rozgrzewka integracyjna

9.20     Bajka na śniadania

10.00   Latanie na dywanie

10.15    Warsztatownik

11.30    Bajka na obiad

12.00   Przerwa

13.00   Etno wycieczka/wizyta w teatrze

14.00   Łamisłówka

14.30   Bajka na podwieczorek

15.00   Koniec na dziś


W programie:

Bajki na śniadanie, obiad i podwieczorek  (codziennie)

Spotkanie z Wydawnictwem Wrażliwym i jego książkami. Podróżując pościelotem poznamy urocze biedronki, niezwykłe rybodinozaury i smutnego Czarodzieja, zaprzyjaźnimy się z Lin podczas jej Podróży na Wielką Górą oraz przekonamy się, że Nuda się nie uda podczas wyprawy na wieżę. Codziennie czeka na nas dawka super przygód i dobrej literatury.

Latanie na dywanie (codziennie)

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym działaniem profilaktycznym wad postawy jest zapewnienie dzieciom możliwości jak najbardziej zróżnicowanych form ruchu. Dla prawidłowego rozwoju mięśni i kości oraz układu nerwowego dzieci powinny skakać, turlać się, wchodzić na drzewa i wspinać się na trzepak. Ponieważ nie mamy takiej możliwości, to bajki ruchowe i Pani Magda pomagają o to zadbać.

Etno wycieczki (poniedziałek, wtorek, środa, piątek)

Czy podróżowaliście kiedyś wehikułem czasu? A może lubicie rozwiązywać quizy i zgłębiać tajemnice przepięknych polskich miejscowości? Jeśli tak, to te wycieczki są dla Ciebie. Zapraszamy na spotkanie z Łemkami, Spiszakami, Góralami Podhalańskimi.

Wizyta w teatrze – nasz GOŚĆ SPECJALNY, czyli Teatr Uszyty na miarę (czwartek) 

W teatrze może wydarzyć się wszystko! A w Teatrze Uszytym dzieją się cuda i dziwy. Wraz z Kasią i Jędrkiem Kopczykami zajrzymy za kulisy, gdzie odpoczywają lalki, maski, rekwizyty. Posłuchamy historii, które przybliżą nam życie na scenie i poza nią.

Łamisłówka – zabawy logopedyczne (codziennie)

Czy słowa mogą się połamać, a może litery mają takie umiejętności jak w wierszyku „Abecadło”? Podczas zabaw logopedycznych przekonamy się jak trudno jest czasem mówić, poćwiczymy nasze narządy mowy i sami napiszemy wierszyki łamiące języki.

Co w ciele piszczy – warsztat (poniedziałek, środa, piątek)

Co nam burczy w brzuchu, a co sprawia, że przykładając dłoń do serca czujemy jego bicie? Jakie są sekrety kości i właściwie co z tym oddychaniem? Na te i wiele innych nurtujących pytań, uzyskamy odpowiedź i uwierzcie – będzie to nie lada zaskoczenie! Tematy związane z ciałem i funkcjonowaniem organizmu są istotne, ale przede wszystkim bardzo ciekawe! Ciało ludzkie skrywa wiele sekretów, odkryjmy je wspólnie!

Opowieści bajarki – warsztat ilustratorski (wtorek, czwartek)

Zapraszamy na wielką wyprawę do magicznych krain, gdzie królują siły nadprzyrodzone a zamieszkują je zjawy, szeptuchy i bajczychy. Nie wiemy, gdzie zaczynie się nasza podróż ani gdzie skończy, ale jedno jest pewne, przygody, które tam przeżyjemy na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Poznamy ludowe wierzenia, posłuchamy przekazywanych z pokolenia na pokolenie mądrości i poszeptamy tajemnicze zaklęcia. Wiecie już, gdzie wyruszymy? W świat baśni, legend i podań.


 

wrazlive.pl.

www.facebook.com/KojeCialo/

 

Nasze trenerki:

Anna Machacz – anna.machacz.eu – architekt edukacji, autorka bajek dla dzieci, pedagog, trener. Od wielu lat zajmuje się organizacją i koordynacją projektów, wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych oraz konferencji dla nauczycieli. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci. Uważa, że najpiękniejsze w tej pracy jest bycie blisko dzieci, gdy odkrywają świat i zadają setki pytań. Spacer z nimi po krętych ścieżkach teatru, literatury, sztuki, nauki to niezwykła wyprawa, która pozwala przekraczać granice wyobraźni, czego nam – dorosłym – tak bardzo brakuje! Przeprowadziła setki warsztatów, widziała tysiące dzieciaków i dziś wie, że najlepszym wynagrodzeniem jest ich radość!

Aleksandra Głusek – z wykształcenia polonistka, z zamiłowania i pasji artystka. Maluje, robi kolaże i tworzy artystyczną przestrzeń do nauki i zabawy. Uwielbia prowadzić zajęcia z dziećmi, podczas których nieustająco powtarza, że pomysły, które mogą wydawać się najbardziej szalone, są tak naprawdę najlepsze i mogą mieć niesamowite efekty. Bardzo otwarta, podczas warsztatów bez problemu tarza się po podłodze i odgrywa z dzieciakami różne scenki, ponieważ aktorstwo jest jej kolejną ogromną pasją. Z zaangażowaniem łączy sztuki plastyczne z nauką, aby pokazać, że sztukę można odnaleźć wszędzie.

 

Magdalena Krzysik – fizjoterapeutka, lingwistka, współzałożycielka i aktywny członek stowarzyszenia działającego na rzecz edukacji nieformalnej Stowarzyszenie Sprężyna, a przede wszystkim miłośniczka ruchu. Potrafi wyjaśnić, jak rozciąganie mięśni wpływa na możliwości uczenia się i na poczekaniu zrobić model kręgosłupa z makaronu. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i jest specjalistką od wymyślania zabaw ruchowych i wplatania ich w zajęcia najróżniejszej treści – przeważnie robi fikołki i turla się razem z dziećmi. Współautorka bajki „Podróże pościelotem”.

 

 

 

 

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych Spółka z .o.o.

Cegielniana 18/30, 30-404 Kraków

NIP: 679 312 12 78